BİR GÜNDE İMPLANT TEDAVİSİ

Manavgat Özel MDC Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; yaptığımız yeni çalışmalarla birlikte diş implantı tedavileri için yeni teknikler ve yöntemler geliştirdik. Klasik implant tedavileri yaklaşık olarak iyileşme süreleri ile birlikte 6 - 18 ay sürmektedir. Ancak kliniğimizde kullanılan yeni teknolojiler ve teknikler sayesinde 24 saatte diş implantı tedavisi yapılabilmektedir. Bilgisayar destekli görüntüleme teknolojileri ve taramaları, 3D modellemeler kullanılmakta ve kişiye özel tasarımlar oluşturulmaktadır.

Tek diş implantlarında ve tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda uygulanabilen 24 saatte İmplant Tedavisi, klasik diş implantı tedavilerine göre çok daha pratik ve kolay bir uygulamadır. Tedavi, eksik ve çekilmesi gereken dişleri olan hastaların en kısa sürede estetik ve kullanışlı dişlere sahip olmalarını sağlar.

Tedavi, kişinin ağız yapısı ve diş durumuna göre değişiklik gösterir. Alanında uzman ve tecrübeli diş hekimlerimizin muayenesinin ardından en uygun implant tedavisi yöntemine karar verilir. Hastanın ağız sağlığı uygun olduğu takdirde 24 saatte Diş İmplantı yapılabilmektedir.

İmplant tedavisinde boşluklu bölgedeki kemik yoğunluğu çok önemlidir. 3 boyutlu tomografik görüntüleme teknikleriyle kemik yoğunluğu saptanır. Kemik yoğunluğunun yetersiz olması durumunda bölge kemik greftler kullanılarak desteklenebilmektedir. Kemik miktarı gereken yoğunluğa geldikten ve iyileşme sağlandıktan sonra 24 saatte Diş İmplantı tedavisi uygulanabilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli diş hekimleri tarafından gerçekleştirildiği takdirde 24 saatte İmplant Tedavisi başarılı ve sorunsuz olmaktadır. Büyük operasyonlar gerektirmeyen bu tedavi sonrası şiddetli ağrılar oluşmaz.

İmplant Tedavisi için öncelikle ölçü silikonları kullanılarak hastanın alt ve üst çenesinden ölçü alınır. Hastanın çene kapanış pozisyonlarının tomografik görüntüleri alınır ve alınan ölçü alçı modeline aktarılır. Implantların boyları ve türü en uygun şekilde belirlenir. Hastaya özgü tasarlanan stentler kullanılarak flepsiz cerrahi işlem ile yumuşak dokular hesaplanabildiğinden implantlar en uygun pozisyonda yerleştirilebilmektedir. Son aşama olarak kişiye özgü abutment ile kaplama yapılarak tedavi sonlandırılmaktadır.

Diş implantı tedavilerinin iyileşme süreleri üst çene için 3 ay, alt çene içi 2 aydır. 24 saatte diş implantı tedavisinde iyileşme süreci beklenmeden implantlar üzerine dişler yapıştırıldığından hastaların bu süreçte fazla sert besinler tüketmemeleri, dişleri zorlayıcı streslerden uzak tutmaları iyileşme süreci için önem taşımaktadır.

İmplant tedavisi sonrasında ağız bakımının aksatsatılmaması iyileşme süreci için çok önemlidir. Yetersiz ve düzenli olmayan ağız bakımları implantların etrafında enfeksiyon oluşumuna sebep olabilmekte ve kemikle kaynaşmasının önüne geçebilmektedir. Tedavisi sonrasında implantlar, iyi bir ağız bakımıyla ömür boyu kullanılmaktadır.

Klasik diş implant tedavisi ortalama 6 – 18 ay sürerken kliniğimizde uyguladığımız 24 saate İmplant Tedavisi alanında uzman hekimlerimiz ve ileri teknolojimizle birlikte zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. Ağız sağlığınız ve diş durumunuz uygun olduğu takdirde 24 saatte sağlıklı dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.